Сонце, слаб јужен ветар и до 31 степен

0
82

Denesen.mk
ПО ОСТАВКАТА НА МУСА, ГРУБИ ДЕЛИ ЛЕКЦИИ: Во ДУИ и за пет евра се одговара, а не пак за Луј Витон чанта
Полицијата во Париз со солзавец и водени топови против пожарникарите

МАГАЗИН
Време: Сонце, слаб јужен ветар и до 31 степен
/ 16.10.2019

Време: Сонце, слаб јужен ветар и до 31 степен
Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб ветер од јужен правец.

Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 24 до 31 степен.

Во Скопје, сончево и топло со слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе се искачи до 30 степени.

Продолжува периодот на претежно сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината. Кон крајот на неделата ќе има мала до умерена облачност, а дневните температури благо ќе опаднат.