Сончево со температура до 29 степени

0
103

Изутринава миниални температури беа измерени во Берово – 3, 0 во Скопје – Петровец, Битола, Струмица, 1 во Тетово, 2 во Демир Капија, 3 во Струмица, 4 во Крива Паланка, Маврово, Прилеп, Штип, Куманово, 5 во Скопје-Зајчев Рид, 6 во Лазарополе, Охрид, Претор, Гевгелија, 8 во Виница и 11 во Дојран.

Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со слаб ветер од северен правец. Дневната температура ќе биде во интервал од 22 до 29 степени.Во Скопје ќе биде сончево со дневна температура до 25 степени