Со мопед удрил во полициско возило и добил тешки телесни повреди

0
104

А.С. (26) од Штип вчера со својот мопед удрил во полициско возило на улицата „Христијан Тодоровски Карпош” во Штип и добил тешки телесни повреди.

Повредениот веднаш бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза’’ во Скопје, а телесни повреди добил и сопатникот С.Д. (27) од Штип.

Увид на местото на настанот извршил јавен обвинител.