Хорор во Куманово: Брат се обидел да силува сестра

0
147

Во Кумановската полиција било пријавено дека брат се обидел да изврши обљуба врз сестра, пренесува „Kumanovo News„

Според МВР случајот го пријавил 67 годишен маж, кој кажал дека врз неговата малолетна ќерка бил извршен обид за обљуба од страна на нејзиниот брат С.Н., кој и предходно им се заканувал и физички ги напаѓал.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.