(ВИДЕО) Заев: Грција ќе помогне да добиеме датум за преговори со ЕУ

0
97

Грција ќе помогне да добиеме датум за почеток на преговорите со ЕУ, а спроведувањето на Преспанскиот договор ќе оди според предвидената динамика, изјави премиерот Зоран Заев по средбата во Солун со грчкиот премиер Киријакос Мицотакис.