Камион удри двајца малолетници во Скопје

0
156

Две малолетни лица се тешко повредени кога во нив вчера удрил камион на ул. Индира Ганди во Скопје.

Во незгодата едниот малолетник се здобил со тешки телесни повреди, а другиот со телесни повреди, по што биле пренесени во комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од екипа од СВР Скопје.