Камион удри двајца малолетници во Скопје

Две малолетни лица се тешко повредени кога во нив вчера удрил камион на ул. Индира Ганди во Скопје.

Во незгодата едниот малолетник се здобил со тешки телесни повреди, а другиот со телесни повреди, по што биле пренесени во комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од екипа од СВР Скопје.