Макрон го пречека Пендаровски

0
87

Македонскиот претседатело Стево Пендаровски вечерва беше пречекан од францускиот претседател Макрон.

Вечерва имав чест да присуствувам на вечерата во пресрет на Парискиот мировен форум, на покана на францускиот претседател Емануел Макрон, заедно со шефовите на држави и учесници на Форумот, на кој ќе дискутираме за потребата од заеднички решенија за справување со глобалните предизвици, напиша Пендаровски на Фејсбук.