Скопјанец се јавил во полиција – Му го претепале детето

0
80

Малолетник вчера бил претепан од неколку момчиња во Скопје, а татко му веднаш го пријавил случајот во полиција.

МВР информира дека вчера во 20 часот и 15 минути во СВР Скопје се јавил 36-годишниот И.А. кој пријавил дека околу 19 часот и 45 минути на булеварот „Кузман Јосифовски Питу’’ во Скопје, неговиот малолетен син бил физички нападнат од неколку малолетни лица.