Упасен дилер во Гостивар

0
86

Македонската полиција приведе  дилер на  наркотнични дроги во близина на фудбалскиот стадион во Гостивар.

– Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против М.И. од Гостивар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 19.03.2019 во населба Дутлок во Гостивар, во близина на фудбалскиот стадион во градскиот парк, полициски службеници извршиле преглед кај пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана, стои воп соопштението на МВР.