Рама „го врати“ Косово назад во Србија

0
113

Албанскиот премиер Еди Рама на својот Фејсбук-профил објави видео-запис на кој во еден момент е прикажана мапа на која Косово е прикажана во рамките на соседна Србија, пренесе РТС.

Изгледа дека покрај Србија на Вучиќ, Косово „не го признава“ ниту албанскиот премиер Еди Рама, кој овој месец повеќе пати ги напаѓаше косовските политичари во одбрана на својата и иницијативата на Александар Вучиќ за „Мини Шенген“ – пишува Газета експрес.