Голем пожар во Велес, неофицијално со една жртва

0
61

Голем пожар го зафати комплексот од стара велешка архитектура познат меѓу велешани како “Варналиите”.

Неофицијално, еден човек изгорел во пожарот, кој избувнал во неговата куќа синоќа околу 22 часот.