Денеска од болницата ,,8-ми септември“ ќе биде пуштен Бојан Јовановски

0
104

Првото рочиште за ,,Рекет“ е најавено за утре а во овој случај се обвинети екс јавната специјална обвинителка Катица Јанева, Бојан Јовановски и Зоран Милески Кичеец.

Во моментов е во добра општа состојба и здравје. Неговиот адвокат, Сашо Дуковски, неодамна го обвини здравствениот систем дека си игра со животот на Јовановски.