Дете загина во соораќајна несреќа

0
70

Дете загина во соораќајна несреќа што се случи попладнево околу 14:15 часот на локалниот пат Куманово-Романовце, потврдија од општаta болница Куманово.

– Детето беше донесено без знаци на живот, лекарите се обидоа да го реанимираат, но безуспешно – велат од кумановската болница.

Во сообраќајната несреќа polesno била повредена уште една патничка, информираат од болницата.

Од МВР потврдија дека се случила сообраќајна несреќа во која учествувале две патнички возила, а детали најавија откако ќе заврши увидот.