Скопјанец со „мерцедес“ удрил во полицајка и побегнал

0
65

Скопјанец на возраст од 54-години е уапсен вчера откако истиот ден со автомобил „мерцедес“ удрил во полициска службеничка на булеварот Партизнаски одреди.

Како што информираат од МВР, сè почнало кога возачот не застанал на знакот за запирање од полицajката и со „мерцедесот“ удрил во неа.