Малолетник прегази маж во Тетово

0
73

Тринаесет годишен малолетник прегази 76 годишен пешак од Камењане управувајќи без дозвола патничко возило Рено клио со тетовски регистарки ознаки.

Од СВР Тетово велат дека при сообраќајните контроли голем дел од учесниците се без сообраќајна возачка дозвола.