Продолжува судењето на случајот „Рекет“

0
81

Денеска продолжува судењето на случајот „Рекет“ во кој обвинети се Бојан Јовановски и Катица Јанева, поранешна специјална обвинителка.

Во август минатата година заменичката на второосомничената во случајот Рекет стави потпис на одлуката за одобрување времен пасош на бизнисменот Јордан Камчев, а денес Елизабета Јосифовска ќе сведочи како сведок на Обвинителството за организиран криминал.