Силен земјотрес ја погоди Турција (ВИДЕО)

0
77

Силен земјотрес со јачина од 5,6 степени го погоди вечерва источен дел на Турција, соопшти Американскиот геолошки институт.

Жителите од градот Маниса во паника бегаа од домовите. Според локалните медиуми , нема жртви ,а била причинета материјална штета на дел од објектите.