Четворица скопјани краделе во Тетово

0
64

Министерстото за внатрешни работи извести дека вчера околу 21 часот, полициска патрола од тетовската полиција во близина на Железничката станица во селото Ратае, ги уапсила А.К.(24), Ш.А.(37), Ѓ.К.(25) и З.К.(27) сите од Скопје. Групата е уапсена под сомнение дека во тетовско извршиле повеќе кражби. МВР денеска извести дека против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.