Повредените во експлозијата во Романовце и натаму во критична состојба

0
80

На апарати за дишење шетмината повредени во трагедијата во Романовце се уште се борат за живот. Десетгодишното момче и 31 годишната жена се уште се во критична состојба. Во животозагрозувачка опасност со изгореници од трет и четврт степен е и жената која е на интензивна нега и е во седмиот месец од бременоста. Тројцата се сместени во хируршката болница „Свети Наум Охридски“.

Останатите , од неделата се хоспитализирани на Карил. Од таму велат дека кај тројцата пациенти згрижени кај нив нема подобрување на здравствената состојба.