Пожар во фабрика за сокови во Охрид

0
87

Во фабрика за сокови лоцирана на булеварот „Железничка“ во Охрид, се појавил пожар во неделата ноќта.

-Од извршениот увид констатирано е дека пожарот зафатил неколку пластични и гумени предмети по што, бил изгаснат од чуварската служба, информираат од СВР Охрид.

Во пожарот нема повредени лица, а предизвикана е мала материјална штета.