Две момчиња загинаа во сообраќајка во Кавадарци

0
77

Две момчиња од кавадаречко загинаа во сообраќајна незгода што се случила вчера на крстосница во Кавадарци. Како што се наведува во полицискиот билтен, загинатите момчиња, на возраст од 26 и 29 години, биле на мотоцикл со кој се судриле со моторно возило на крстосницата од ул.„Северен булевар“ и ул.„Никола Минчев“.

Момчињата биле итно пренесени на Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде што им подлегнале на повредите.