Приведен грчки митрополит, не ги почитувал мерките против Корона

0
123

Митрополитот Серафим од грчкиот остров Китира, вчера бил приведен во локалната полициска станица, а подоцна и ослободен, откако и покрај забраните, држел литургија во една од црквите, јави дописничката на МИА од Атина