Старец направил сообраќајна несреќа во полициски час

0
97

73-годишен маж од охрид направил сообраќајна несреќа на магистралниот пат Охрид-Ресен за време на полициски час.

-Вчера во 15,05 часот на магистрален пат Охрид-Ресен, во близина на месноста викана „Прентовмост“ се случила сообраќајнанезгода во која Р.Н(73) од Охрид, , управувајќитоварно моторно возило „фиатскудо“ со охридски регистарски ознаки изгубил контрола над возилото и излетал од коловозот.Во незгодата Р.Н се здобил сотешки телесни повредиибил пренесен во болницата „Свети Еразмо“, велат од полицијата.

Увид на лице место извршилаувиднаекипа на СВР-Охрид.