Турција со четиридневен карантин, над 110.000 заразени

0
80

Во Турција во последните 24 часа потврдени се уште 2.357 случаи со корона вирус, со што вкупниот број на заразени порасна на 110.130.

Денеска починаа 99 луѓе од последиците од ковид-19, а вкупно починале 2.805, покажуваат денеска објавените податоци од Министерството за здравство.

Турција е земја со најмногу заболени надвор од Европа и САД.

Од утре Турција најави четиридневен полициски час, најдолг до сега.