Австрија ги затвора радикалните џамии

0
142

Министрите за внатрешни работи и интеграција најавија затворање на „радикалните џамии“ по смртоносниот терористички напад од џихадист во понеделникот во Виена.

Во нападот загинаа четири лица.

Деталите за затворањето на џамијата ќе бидат објавени на прес-конференција, јави АПА.