Рита Ора среде пандемија организираше раскошна роденденска забава- реагирала и полицијата па пејачката јавно се извини

0
171

Пејачката со албанско потекло, Рита Ора, и покрај забраната загрупирање, што е една од мерките што ги презеде британската влада за сузбивање на ширењето на вирусот корона, организираше роденденска забава во еден ресторан во Лондон. Додека во Велика Британија се евидентирани 1.617.000 новоинфицирани коронавирусот, а досега умреле 58.245, пејачот има албанско потекло.

Имено, пејачката во саботата организираше раскошна прослава за нејзиниот 30-ти роденден, на која присуствуваа околу 30 гости, а по реакцијата на полицијата и јавноста, Рита испрати извинување.

# Здраво на сите, присуствував на малку дружење со пријателите за да го прославам мојот 30-ти роденден.Тоа беше погрешна одлука. Жал ми е што ги прекршив правилата и разбирам дека со таква одлука го доведов луѓето во опасност. Ова беше непростлива грешка.Се чувствувам засрамен бидејќи знам колку напорно работеа луѓето за да се борат против оваа страшна болест и свесена сум за жртвите што ги дадоа луѓето и компаниите за да бидат сигурни дека сите се безбедни. Иако ова нема да го поправи, јас сакам искрено да се извинам “,напиша на Инстаграм.