ВИДЕО | Скандал во Хрватска: Медицински сестри правеле забава во ковид болница

0
51

Хрватската телевизија РТЛ објави скандалозна снимка од забава којашто се случила во просториите на ковид болницата Дубрава. Имено, оваа снимка настанала на почетокот од овој месец, а до редакцијата на РТЛ стигнала преку вработена во болницата.

На забавата присуствувале дел од медицинските сестри, а на снимката се гледа дека танцуваат со жива музика, без да внимаваат на растојанието и без маски како заштита.