Жена нападнала девојче, па удрила и по мајката

0
63

Во Полициска станица Гостивар вчера во 18:45 часот, Ш.Р.(33) пријавила дека на 5 февруари 2021 околу 16 часот во Гостивар нејзината ќерка била физички нападната од жена, по што истата се обидела да ја нападне и пријавителката, соопшрија од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.