ВО ТЕТОВО ПРИВЕДЕН ДИЛЕР НА ХЕРОИН

0
70

Во Тетово е приведен 38-годишен дилер на хероин.

Полициски службеници од ОКР-Тетово денеска на улица „113“ во Тетово го приведоа Н.Р (38) од село Милетино, затоа што кај него бил пронајден хероин – информираат од МВР.

Како што соопштија од МВР, по документирање на случајот, против Н.Р. ќе биде поднесен соодветен поднесок.