КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ПРИЛЕПЧАНЕЦ ЗА ЧУВАЊЕ НА МАРИХУАНА

0
35

ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против 34 годишник од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 07.10.2020 полициски службеници извршиле претрес во домот кој го користел пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана.