Чувар во училиште во Кочани претепал ученик

0
28

Вработен како обезбедување во основно училиште во Кочани физички нападнал ученик во училиштето и му нанел повреди.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, ОВР Кочани ќе поднесе кривична пријава против О.Ц.(36) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство врз дете”.
Во врска со настанот бил извршен разговор со О.Ц. и очевидци.