Меџити за ТВ 24: Пораките на Ахмети исто како „касапаанта на Тачи“

0
33

Во Чаир вчера имаше се само не чаирчани, долго време предупредуваме дека не ја препознаваме дуи но од вчера не го препознаваме и лидерот Ахмети – пораките дека ураган ќе не покрие и воз ќе не згази се се само не пораки за обединување – вели за ТВ 24 потпретседателот на ДУИ и предводник на „огнените“ Изет Меџити.

Тој со порака до Ахмети, вчерашниот говор идентичен како касапаната на тачи во 2008-ма. Ние не си одиме од ДУИ нека не исклучат ако мислат. порача Меџити.