Погребан Метју Пери, го испрати целата екипа од „Пријатели“

0
132

Најблиските роднини, пријатели и соработници се испратија со актерот Метју Пери на приватен погреб на гробиштата Форест Лон во Лос Анџелес, САД.

На погребот присуствувале неговата мајка Сузан Морисон (84), неговиот очув Кит (76) и неговиот татко Џон Пери (82).

Неговите колеги од популарната телевизиска серија „Пријатели“ („Friends“), Џенифер Анистон (54), Лиза Кудроу (60), Кортни Кокс (59) и Дејвид Швимер (57) пристигнале заедно за да се збогуваат со својот пријател.