За два дена убиени двајца мигранти во Белград

0
232

Во  меѓусебна тепачка на мигранти кај прифатниот центар во белградската населба Крњача убиен е еден мигрант.Тој е усмртен со нож

За два дена во Белград се убиени двајца мигранти

Првата жртва беше на возраст од 20 години од Авганистан.

Тој последен пат бил виден неколку часа пред убиството, а според неофицијални извори пред кафуле во Белград настанала тепачка со неколку лица при што еден од нив со нож го прободел во гради.