(ВИДЕО)КРВАВ НАПАД ВО САД,16-ГОДИШНИК ЗА РОДЕНДЕН УБИ ДВАЈЦА УЧЕНИЦИ.

0
134

Двајца ученици загинаа во нападот што се случи вчера во средното училиште „Саугус“ во калифорнискиот град Санта Кларита.Напаѓачот е 16-годишен ученик од училиштето, кој се обидел да се самоубие пукајќи си во главата, но преживеал. Тој го извршил нападот на неговиот роденден

Во нападот  жртви се 16-годишно девојче и 14-годишно момче, а уште три лица се повредени.