Жртвата која настрада во пожарот во Велес, се уште се наоѓа под урнатините

0
83

Во пожарот кој избувнал ноќеска во велешката населба Варналиите изгоре една куќа, а загина и нејзиниот сопственик.

Жртвата која настрада во пожарот, се уште се наоѓа под урнатините, велат од полицијата за Сител.