Овие хороскопски знаци најмногу уживаат во божикните празници

0
75

Риба

Се прашувате зошто Рибата слаби ви враќа на пораките во последно? Тоа е затоа што нема време бидејќи од рерна ја вади петтата тура божикни колачи, а потоа низ станот одмотува сијалички. Потоа ќе гледа божикни филмови. Романтичните риби во мислите го празнуваат Божикво текот на целата година.

 

Лав

Лавовите се љубители на добрата забава и друштво и затоа се радуваат на божините празници. Тие се ѕвезда на секоја забава или семеен добир. Најчесто не се многу заинтересирани околу готвењето, но затоа се одлични забавувачи. Исто така, тие обрнуваат големо внимание на подароците, па затоа никогаш нема да ве разочараат.

 

Девица

Додека на останатите им се крева косата на главата од самата помисла на чистење на домот, печење колачи и бројни гости, Девицата е подготвена за акција. Никој не ужива повеќе од нив во подготвување за празниците. Нивниот дом блеска и ќе стане мала оаза за уживање со семејството и пријателите.

 

Бик

Вредниот Бик ретко е мрзелив. Меѓутоа за време на празниците никој нема да ги сопре во тоа. Биковите едноставно стануваат деца за време на празниците и немојте да се зачудите доколку ги видите во божикен џемпер како ја пејат All I Want for Christmas.

 

Рак

вој грижлив знак ја сака топлината на семејната атмосфера.Раквите ги обожаваат празниците и сигурно нема да чекаат последен момент за да го направат тоа што треба. Тие први ќе купат подароци и први ќе започнат со украсување, а голема е веројатноста дека први ќе го имаат украсено дрвото. За Раковите ова најубавиот период од годината, па затоа уживаат во него.