Трамп ќе биде првиот американски претседател кој излегол на протест против абортусот

0
87

Aмериканскиот претседател Доналд Трамп во петок во Вашингтон ќе учествува на Маршот за живот со што ќе стане првиот американски претседател кој се приклучил во овој годишен собир против абортусот.

„Претседателот Доналд Трамп ќе биде првиот претседател во историјата на Маршот за живот“, објави Белата куќа на „Твитер“ во средата навечер.