ВМРО-ДПМНЕ: Олигархијата на СДСМ профитира од покачувањето на акцизата, а народот осиромашува

0
86

Факти кои го одбележаа денот:

1. Олигархијата на СДСМ профитира од покачувањето на акцизата, а народот осиромашува.

2. Шилегов прави кривично дело, а ЈО молчи додека камиони на Комунална хигиена истураат ѓубре на дива депонија во близина на Скопје и го трујат градот.

3. И по 8 години Заев се уште не ја кажал „вистината“ за „Монструм“, тој ги излажа и изманипулира родителите на убиениети и целата јавност. Заев си поигра со чувствата на луѓето без око да му трепне.

4. Поради ненавремените мерки бројката на заболени од коронавирусот расте. Бизнисот тоне, граѓаните остануваат без работа.

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Извор Канал5