Во Србија вирусот беснее, над 4.000 новозаразени, починале 19 лица

0
63

Коронавирусот во Србија е потврден кај 4.103 луѓе во последните 24 часа, а во исто време, 19 пациенти починале како псоледица на овој вирус.

110 пациенти дишат преку респиратор.

Во последните 24 часа тестирани се 16.449 лица, од кои 24,94 проценти се позитивни.