вторник, мај 26, 2020

ВЕСТИ

РЕГИОН

Познато е кога ќе бидат отворени плажите во Албанија

Албанскиот премиер Еди Рама, соопшти дека хотелите може да ги отворат сопствените плажи на 1. јуни, додека јавните плажи ќе бидат пуштени во употреба...

СВЕТ

Франција ги укина локалните авионски линии, лет пократок од 2:30 часа...

Француската Влада предвидува укинување на домашните авионски линии за дестинации до кои се патува помалку од два часа и 30 минути со воз, јави...

Зошто е толку важно физичкото дистанцирање

Најголемиот проблем со кој се соочуваат многу земји во однос на коронавирусот е драматичниот пораст на бројот на заразени. Бидејќи САРС-КоВ-2 е нов вид...

Се вљубила за една секунда, а се развела за 58 секунди:...

Формула 1 трката во далечната 1981 година во Монца била пресудна за идниот живот на Славица која тогаш имала 23 години. Ќерката на Јово...

СПОРТ

КОЛУМНИ

КУЛТУРА

ЗДРАВЈЕ

ЗАБАВА